Archive for maart, 2011

ChamberyBuurthuis Chambery, een werkervaringsproject uit Etterbeek, is op zoek naar een instructeur/chefkok en een boekhouder. Voor meer informatie kun je terecht bij Liesbet Polspoel (coördinator dienstencentrum) of Betty D’Haenens (Algemeen coördinator). Dat kan via telefoon (02/646.20.57) of via email (dc@chambery.be). Meer weten over Chambery? Check de website: www.chambery.be

Text and the city

Artforum organiseert Text and the city

Text and the City is een journalistieke week (georganiseerd door Artforum) voor jongeren van 15 tot 18 jaar. Professionele journalisten zoals Wouter Hillaert (De Standaard), Tine Hens (Knack Focus) en Maartje Luif (freelance journalist en docent journalistiek) leren je tijdens de paasvakantie de kneepjes van het vak, van interviewtechnieken tot reportages schrijven. Aan de hand van een groot stadsplan van Leuven kies je plekken in de stad uit om op zoek te gaan naar straffe verhalen. Een interview met de bakker, een recensie over een comedyavond in de Minnepoort, een lifestyle artikel over de vijf hipste winkels van Leuven,… De deelnemers mogen hun eigen interesse volgen en kunnen onder professionele begeleiding schrijven over hun eigen stad. Terug in het redactielokaal verwerk je al je notities tot journalistieke artikels die we op onze blog publiceren. En op het einde van de week stellen we onze journalistieke stadsroute voor aan de pers en publiceren we alle resultaten in het stadsmagazine ‘Uit in Leuven’. Persaandacht verzekerd!

Meer informatie via www.artforumvzw.be

Minister van Jeugd, Pascal Smet, is benieuwd naar jouw blik op de toekomst… Wil je in 2020 met vakantie op Mars, droom je van je eigen bedrijf of hoop je op winters vol sneeuw en zomers vol zon?

De Vlaamse Jeugdraad gaat dit voorjaar op zoek naar jouw ultieme dromen en verwachtingen voor 2020. Je hoeft immers geen minister te zijn om je stempel te drukken op de toekomst!

Ben je tussen 15 en 25 jaar? Heb je wilde ideeën en dromen voor de toekomst? Zak dan op zaterdag 5 maart af naar Jong in 2020 in Antwerpen en ontdek hoe jij 2020 mee vorm kunt geven!

Steek jouw 2020 idee in de glazen bol, laat je kaarten leggen door Dame Fortuna, en vertel jouw grootste dromen tijdens speeddate 2020 aan minister Smet en minister-president Peeters. Nadien kan je een feestje bouwen op Club Centraal, hét startfeest van Antwerpen Europese Jongerenhoofdstad in het Centraal Station van Antwerpen.

Geef snel een seintje of je er bij kan zijn via info@jongin2020.be.

Tijdens een spelnamiddag of op kamp komt het wel eens voor dat iemand verzorging nodig heeft. Een bloedneus, een schaafwonde, een tekenbeet, een hitteslag … wat je juist moet doen, is niet altijd even duidelijk. Het Jeugd Rode Kruis werkte een handig boekje uit op maat van jeugdleiding. ‘Eerste hulp voor jeugdleiders’ kun je gratis bestellen via de Provinciale Jeugddienst van Limburg. Surf naar www.limburg.be/jeugd en vraag je exemplaar aan. Altijd handig om op zak te hebben!

De Algemene dienst voor jeugdtoerisme vzw (ADJ) zoekt een directeur (m/v) voor De Hoge Rielen. De directeur is verantwoordelijk voor de operationele werking (uitbating, personeel & vrijwilligers, educatieve ontwikkeling, infrastructuur, …) en dit binnen de doelstellingen en normen van de Raad van Bestuur en de Algemene Vergadering van ADJ vzw. Alle informatie via deze link.

Doe grootse dingen

Doe grootse dingen

Op 22 oktober 2011 wordt er weer een Klets (jongerencongres) georganiseerd door de Vlaamse Jeugdraad. Dat is voorlopig nog een beetje toekomstmuziek, maar we wilden je nu alvast warm maken voor deze hoogdag in het jeugdwerk. Wat heeft Klets aan de jeugdsector te bieden? Het volgende!

Lees verder »

Vorig jaar liep er bij Koning Kevin een wedstrijd – ‘Spring es in the air‘ – waarbij je een hele groooote trampoline kon winnen. De sympathieke mensen van KRAS Jeugdwerk uit Antwerpen merkten dat jammer genoeg een beetje te laat op, en stuurden ons alsnog een prachtig gat in de lucht. En ondanks het feit dat er qua trampolines niets meer te winnen valt, willen we dit spontane enthousiasme toch graag belonen met een vermelding op onze site. Bij deze!

De sprong van KRAS - © Lien Geleyn

De sprong van KRAS - © Lien Geleyn

… zegt ook Sessie 2, natuurlijk! Volgde jij in het (nabije) verleden onze Sessie 1 en loop je sindsdien een beetje verloren? Koning Kevin to the rescue! Want zeg nu zelf, wie wil er door het leven gaan als een halve muzische animator? Aarzel dus niet langer, en vervolledig het muzische pretparcours van Koning Kevin! Je kunt Sessie 2 volgen in Kessel-lo tijdens de krokusvakantie, of in Beersel tijdens de paasvakantie. Om je geheugen op te frissen, neem je best een kijkje op deze pagina, waar je alle informatie vindt over Sessie 1 en 2.

Sessie 1 & Sessie 2. Nog! Meer! Voor animatoren.